Svatební trendy roku 2023

Pokud jde o plánování svatby, tradice je tématem dne pro mnoho párů. Klasická bílá svatba bude vždy populární, ale pro moderní nevěstu a ženicha svatební trendy poskytují alternativní nápady a inspiraci, aby vtiskly svoji osobnost a vkus do svého svatebního dne. Tak pro mé odvážné snoubence přináším několik žhavých trendů pro rok 2023.

1. Svatby šetrné k životnímu prostředí

Se svatbou přichází celá hromada věcí: ozdoby, konfety, květiny, výslužky, pozvánky, čísla stolů, jmenovky atd. Všechny tyto věci jsou většinou navíc upraveny na míru s iniciály nebo jmény a nelze je znovu použít nebo je nutné je dát pryč, jakmile skončí velký den.

Udržitelné svatby získávají na popularitě, protože pro mnoho snoubenců je životní prostředí jednoduše důležité a součástí jejich životního přesvědčení.  Tady je několik způsobů, jak zavést udržitelnost do svého svatebního dne:

 • Používejte biologicky odbouratelné konfety, živé okvětní lístky natrhané na zahrádce., nasušené květiny.
 • Msto nákupu, stačí si zapůjčit výzdobu v agentuře, od floristky nebo kamarádky nebo využít inventáře restaurace, kde pořádáte hostinu
 • Vytvářejte cedule na svatbu na starých zrcadlech, dveřích, starých dřevěných eskách nebo rámech.
 • Zvažte digitální oznámení místo tradičního papírového.
 • Stále chcete poslat oznámení? Vytiskněte jej na recyklovaný papír.
 • Svatba bez plastů (na tom budete muset spolupracovat s provozními, ale je to 100% možné).
 • Spolupracujte s květinářstvím, abyste využili sezónní květiny z místních zdrojů a pěstovanou zeleň v okolí, luční kvítí a nebo hrnkové květiny, které rozdáte svatebčanům jako památku na váš den.
 • Místo dárků požádejte své hosty, aby věnovali příspěvek ekologicky zaměřené charitě.
 • Kupte si svatební oblečení od místních návrhářů/ švadlen nebo využijte půjčoven a salonů.
 • Nabídněte veganské nebo vegetariánské pokrmy v rautu.
 • Nakupte vína a piva z místních pivovarů a vinařství.Na svatbě používejte papírová nebo nerezová brčka.

2.Barva

Rok 2023 je stále ve znamení emeraldové barvy, ale do popředí se dostávaj i různé odstíny modré, levandulová, dusty rose – zaprášená růžová, ale také vínová a rezavá Ať už jste zastánci jemnějších odstínů a zvolíte pastelovou paletu v kombinaci s bílou a nebo se odvážete a použijete syté odstíny v kombinaci odstínů kovů (zlato, stříbro, měď, mosaz…), tak jako tak, buďte sví a chybu neuděláte.

3.Šaty

To, že by se nevěsta měla vdávat jen v bílých šatech, už dávno neplatí. Blondýnkám a zrzkám většinou sluší šaty v barvě slonové kosti, které mají teplejší odstín. Spousta nevěst se nebojí barev a volí šaty v pudrových barvách, cappuccino, jemně modré, meruňkové a šedé. V roce 2023 se očekává návrat 80′ let, takže rukávy různých tvarů budou určitě frčet. Pořád převládá krajka, boho styl nebo jednoduchá elegance. Také průsvitné materiály a sexy výstřihy, především rozparek Ale jak je to se vším, žena by měla volit hlavně takové šaty, ve kterých se cítí krásná, ať už půjde k oltáři bosa nebo v zámeckých šatech.

4. Místo a styl svatby

Hitem zůstávají venkovní svatby, svatby ve stodolách v rustikálním nebo boho, hygge nebo lykke stylu.  To ovšem neznamená, že odzvonilo zámeckým svatbám v krásných resortech, v kostelech a na tradičních místech. Za mě je důležité, aby z vaší svatby šlo cítit a vidět, že je právě vaše. Něčím drobným ji udělejte osobní. Podle vás, vašich koníčků, zájmů, profese, podle vašich osobností. Nechte hosty náhlednout do vašeho soukromí, vaší duše….ať už pomocí fotek, výzdoby, styu dortu, výběrem hudby….svatba je o drobných maličkostech, které pak vytvoří nádherný celek. Ten váš.

5. Menu

V jídle se na předních příčkách drží oblíbená svíčková, ale stále častěji se objevuje místo hlavního jídla raut nebo grilování, kde si každý host vybere, na co má zrovna chuť. Sýrové a salámové mísy vyměnily saláty, kanapky a originální pochoutky jako např. sushi. Ležérnější stolování např. s bistro stolky a hudbou jako podkres se začíná objevovat místo klasické svatební tabule. Lidé se chtějí bavit, chtějí zážitek. A ten může začít interaktivnějším způsobem podávání jídla.

6. Dort

Dorty tzv. nahé nebo polopomazané vedou nad klasickým marcipánem. Převládají ovocné příchutě. Objevují se i raw dorty a sladké bary, zmrzlinové, a nebo slané sýrové věže nebo sushi dorty. Fantazii se meze nekladou. Od letošního roku hodně pozoruji ústup od obrovských, několikapatrových dortů. Snoubenci volí dvoupatrové i pro 60/70 hostů s tím, že pokud by nezbylo, budou mít hosté v nabídce dobroty ze sladkého baru. Když krájím na svatbách dort já, vždy vyjde na všechny – trik je podávat opravdu malé porce. Takto každý ochutná a můžou si i přidat. Kromě ceny, je výhodou také jednodušší převoz i uskladnění takového dortu.

7. Duchovní vibrace

Některé páry se nebojí vytvářet své vlastní tradice a začleňovat duchovní prvky do svých svateb. Věřím, že v příštím roce toho uvidíme mnohem víc. Od alternativních obřadů, slibů a oslav, až po krystaly jako dekor a vykuřování jako dokonalá očista prostoru před obřadem apod.

8. Vzpoura tradicím

Zatímco tradiční velké svatby jsou stále populární, více párů se rozhoduje pro menší obřady a hostny a vzdávají se formalit, jako je házení kytice nebo podvazky. Méně hostů znamená větší rozpočet na osobu, což vám umožní vytvořit špičkovou nezapomenutelný oslavu. Svatby v zahraničí jsou stále v trendu, stejně jako obřady pouze pro rodiny, po nichž následuje oběd nebo večeře a party.

9. Úžasné osvětlení

Osvětlení hraje velkou roli při vytváření atmosféry, zejména s blížícím se večerem. Bez ohledu na to, kde se vaše hotina odehrává, můžete stávající osvětlení snadno doplnit několika dalšími kousky. Uvažujte netradičně –  nádherné lustry, svícny, mini stolní lampy přímo na stolech, působivé stojací lampy, lucerny všech velikostí, venkovní žárovky nebo třeba svítící písmena.

10. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRAVIDLO

Zahoďte všechna pravidla a udělejte si svatbu, jakou si přejete vy …

… a jak na to, si přečtěte v mém článku NEJLEPŠÍ CESTA, JAK SI UDĚLAT SVATBU PODLE SVÝCH SNŮ A PŘEDSTAV

S láskou Blanka

© Svatbysprozitkem.cz 2024